Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

soukmenovci
28.3.2015
Dnes jsme si vyrazili na výlet na pustevny, jelikož dojel bratránek ANBAPETO . Nalezeno celkem 7 keší se kterými si owneři vyhráli. Moc se nám líbila meterologická stanice. Přidávám FP. DÍÍKY SOUKENOV
Koudygroup
28.3.2015
Když jsme byli na Radhošti posledně ještě jsme nekačeřili. Nejdřív jsme měli obavy z počasí, ale nakonec bylo obstojně, takže jsme výlet uskutečnili i s partou mudlokamarádů. Z parkoviště z Trojanovic po cyklostezce nahoru na Pustevny, k Radegastovi a zpět po zelené. Nahoře nás překvapilo poměrně dost sněhu.
Philnexes
21.3.2015
TFTC. Nalezeno w/ Sesterstvo smradlavých ponožek
sulda24
21.3.2015
se sesterstvem smradlavých ponožek
Rizmani
21.3.2015
Včera som sa vybral z Verovic do Kunčic pod Ondrejíkom cez Velký Javorník, Radhošť, Radegast, Čertov mlyn, Khehyni som len tak lizol :-D. Bolo krásne a cestou som zbieral kešky a indície :-D
Tu to bolo tiež pekne uložené.
TFTC/NT
en54
16.3.2015
Znaleziona podczas pięknej wycieczki na Radhost z en52
Dziękuję
en280
16.3.2015
Znaleziona podczas pięknej wycieczki na Radhost z en54
Bardzo ładne miejce i piękna skrzynka.
Dziękuję
š+d
15.3.2015
Odloveno při naše běžkařském výletu na Radhošť, krásné provedení :) děkujem
Hřibka
8.3.2015
Krásný domeček
pasikteam
7.3.2015
Vyrazili jsme společně s Batteamem a georobotky na zimní procházku na Pustevny. Mraky se odpoledne rozestoupily a udělalo se nádherně. Kochali jsme se i výhledy do Zlínského kraje.

Pěkná keš. Díky.

In: 2x CWG
out: 1x CWG
Kopernikcz
7.3.2015
Hezke panorama, krásná skrýš. I když byl metr sněhu nalezeno v pohodě. Díky
Lumikos
4.3.2015
Díky
bandour
28.2.2015
Odloveno při procházce po Pustevnách. Děkuji za keš.
mrobo
27.2.2015
Hezka skrys, i s velkou nalozi snehu si poradila. :-) Vymenen cwg
Kafe.je.super
27.2.2015
16:16 s geopřítelem mrobo při geovýletě na Radhošť. Výhled by asi byl super, kdyby bylo vidět dál než na 20metrů... Nicméně krabička velmi povedená, TFTC :)
In: kráva out: --
Zichisek
25.2.2015
TFTC
malorka
24.2.2015
Díky za keš
Ursulka
22.2.2015
Odloveno po zdlouhavem vyslapu po cervene z Roznova, opravdu zaslouzeny vyhled :)
In: tb
Out: -
Megatherium
21.2.2015
rychloodlov ve sněhu místy po kolena, výhledy parádní, jen ten vítr byl šílený
fialka4
21.2.2015
Diky za prima kešku!
Celkem 2448 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.