Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

Kuca81
25.4.2015
Diky za peknou kesku.
kuba79
25.4.2015
Diky za kesku.
Kety90
25.4.2015
Díky.
klukoo
25.4.2015
Díky za keš.
Kacer221
25.4.2015
Krásně udělaná :) V Opavě máme skoro identickou krabku :) díky moc :)
marjos1
25.4.2015
Odskočili jsme si pro ni cestou na Radhošť. Díky.
Kvakerwil
25.4.2015
Díky za keš.
misatko
24.4.2015
Rychlovka super dik
agdan
20.4.2015
díky
havranecek
20.4.2015
Pekelný víitr a chladno, ale krásné výhledy cestou od chaty k Radegastovi. Poslední zbytečky sněhu, takže keška odlovena v pohodě. Díky za ni. :-)
LadyDenie
19.4.2015
Tftc
A. & P. Lupton
18.4.2015
Snih jeste byl, ale ne 2 metry :D
Diky za peknou kesku :)
safirasam
5.4.2015
krásná zimní procházka
mapai
5.4.2015
Keška nalezena. Děkujeme ;-)
PetrJih
5.4.2015
Odlov cestou na Radhost,pekna skrys.
Diky za kes.
Bucekp
5.4.2015
Nalezeno na dnesni prochazce na Radhost
palacek
5.4.2015
Druha keska pri tradicnim prechodu Pindula-Pustevny. Tohle byla rychlovka. Velmi sympaticka skrys.
Diky :-)
MIDIT
5.4.2015
Nalezeno s MAPAI. ;-)
Bedya
5.4.2015
Nalezeno společně s Fazolem při procházce po místních vrcholcích.
Sněhu dnes bylo hromada. Místy krásně svítilo slunce a místy bylo temno a sněžilo celkem divoce- prostě perfektní aprílové počasí. Uplně dělané jako na skialpy, ale těma my neplýváme, takže hezky po svých.
Každá krabice která dnes nebyla budkou byla perfektním zážitkem pro zdolání.. ty co budkami byly tak byly zase perfektně provedené. U některých jsem se musel plazit ve sněhu u jiných zase lézt po větvích do korun stromů. Celkem jsme si s Fazolem dnes našlapali okolo 21 km. Takže paráda.Díky moc všem ownerům za jejich kešule !!!
kadasek
3.4.2015
No.961 13:20
Na dnešním "velikonočním" výletě, na kterém nám napadlo pěkných pár čísel sněhu jsme nasbírali 5 keší, ušli celkem 13,5km a nastoupali něco přes 850m . ( Pindula - Radhošť - Radegast - Pustevny - Ráztoka ) Přestože nás počasí celkem překvapilo, tak i tak jsme si výlet všichni užili ;)

Upřímně, dneska jsme viděli totalni ho*** :D. O důvod víc si tuto trasu zopakovat příště ;) Díky.
Celkem 2469 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.