Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť

Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

PETRUS69
28.5.2015
Díky za kešku,odlovenou cestou z Radhoště.
mojandule
24.5.2015
Díky za rychlou kešku :-) Odloveno rámci nedělní keškovýpravy na Pustevny. Když už jsem ráno zaspala a bylo pozdě na to dorazit rozchozenou multinku Krásami Beskyd, bylo potřeba aspoň využít škaredé počasí, které znamená krásné mudloprázdno pro jinak přelidněné Pustevny a okolí.
Iňa a Peťa
23.5.2015
Děkujeme za pěknou keš.
Kenny14
23.5.2015
Odloveno během víkendového pobytu na Valašsku. Všude krásná krajina, škoda jen, že nebylo lepší počasí. Skrýš byla jasná hned, jak jsme dorazili na uvedené souřadnice. Díky za krabku!
polednice76
18.5.2015
Dnes ráno rychlé rozhodnutí užít si posledního pěkného počasí.V Rožnově odstaven geovůz a nahoru jsem vyjela busem.Tady opravdu nádherně a vzhledem k pondělku i zcela vymudlováno. Odlov krabek jsem si pěkně užila,procházka zpět do Rožnova byla dokonalá.Díky všem ownerům za parádní místa v tomto valašském králoství.
hurhaj
16.5.2015
Dík za peknú pohodovú krabku.
IN: TB
sutrarka
16.5.2015
Výhledy byly překrásné, díky za pěknou keš.
Deaf School
Nalezeno v týmu, dík
M4B
16.5.2015
Nalezeno behem krasne prochazky s geoteamem MUCACCI. Dekujeme za kesku.
mucacci
16.5.2015
Odloveno během výstupu na BMB 2015 společně s M4B.
jjolli
Dekujem
Hepka1
Super panoramata!
IN:TB (doufám, že se neztratí)
komalipo
#503# 14:45
pěkně zpracovaný úkryt pro kešku, suprové. Díky za keš - nádherné výhledy, stálo to za to.
geolipo
#517# 14:45
Nádherná hřebenovka s překrásnými výhledy. Díky za pozvánku na tak nádherné výhledy.
IN/OUT: TB
krupkaj
15.5.2015
Odloveno v geotymu, dik za peknou cache.
kolda_666
13.5.2015
#2247
13:00

Po zaparkování na parkovišti u Pusteven jsme se vypravili s kodl.CZ na vrchol Radhošť a cestou jsme se zastavili i zde.

THX
kodl.CZ
13.5.2015
Dnes při pracovní cestě do těchto končin společně s kolda_666 odlovena cestou na Radhošť. Počasí se konečně umoudřilo a i výhledy byly parádní. Krátká zastávka a rychlý nález krabky. Dnes nebylo ani přemudleno. Lysá Hora, na které jsme byli ráno, stále v mracích. Díky!
veverka lazenska
10.5.2015
#800, 15:26
Dnes jsem se rozhodl po dlouhé bodě vyrazit na Pustevny a jeho okolí. Proměnlivé počasí moc lidí ven nevytáhlo, tak byl klid k odlovu. Díky za kešku.
schmar
10.5.2015
Diky za kesku, nalezeno v pohode.
Bez vymeny.
schmar
horry.ramone
9.5.2015
tftc
Celkem 2530 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.