Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

Nici2002
1.9.2015
Rychly nalez, jen skoda toho neporadku kolem, super provedeni schovky...TFTC
Barus@Vojtas
31.8.2015
Tento den jsme s Harshikem_Béďou obětovali k odlovu keší na Pustevnách a jejímu okolí. Byla to velmi náročná procházka, zvláště nahoru přes bod KANI, ale vše jsme zvládli a cestu dolů jsme si zpříjemnili jízdou na půjčených koloběžkách :)

Moc děkujeme za každou kešku, kterou jsme dnes nalezli :)
Harshik_BéĎa
31.8.2015
Výlet na Pustevny. Ale kudy?! No tak vezmeme po cestě i nějáké ty keše :) Takže série padla postupně keš za keší a my alespoň důkladně prozkoumali okolí cest, i to kde bychom normálně nezkoumali. Potkali jsme spousty ropuch, moc krásnou tůňku a mnoho dalšího. Jakmile jsme dokončili sérii Okolo Radhoště byl čas nachvíli spočnout a tak byl čas navštívit nedalekou zbojnickou restauračku. Zde odlovena jedna mysterka a zbýval pokořit dnešní cíl. Pustevny. Takže hurá na Radhošť okolo keše Kani, kde byla možnost vyšplhat na moc pěkný strom, pak okolo Radegasta na Pustevny, samozřejmě nezůstala jediná keš kterou by jsme po cestě nevzali. Moc děkujeme za ukázání nové cesty, kudy jsme nikdy nešli a díky které jsme se na Radhošť vyšplhali i jinudy než z Pusteven. A děkujeme za všechny keše dnes nalezené :)
Bearuz
30.8.2015
Diky za kesku.Nalezena pri vyletu s kocakem Pustenvy - Radhost.Pro naseho mudlotatku to byl prvni ulovek tak doufam, ze ho to zacne bavit a bude s nami jezdit casteji :-)
stakula team
30.8.2015
Nalezena při procházce na Radhošť. Díky
gagaon
30.8.2015
Mysleli jsme že je to cestička jen ke keši, ale vzhledem k silnému zaminování slouží i jiným účelům. Díky
matimati
30.8.2015
Málem jsem šlápl do .... Díky
citronka
30.8.2015
Dnes trochu v oparu. Díky
Kukkuni
29.8.2015
Děkujeme za hezkou kešku :-)
Red-haired Carla
29.8.2015
Kešer koukne a je mu to jasný :-). Díky.
mkyral
29.8.2015
Výhled znehodnocen oparem, keš nalezena bez problémů. Díky.
PepecZ
29.8.2015
#799
U keše jsem našel již logující geokolegy. Tímto je zdravím. Díky
MatesJ
29.8.2015
Dekujeme....
jurcici
29.8.2015
Díky za pěknou kešku.
Birkin.
29.8.2015
12:26
Rychlé odbočení s cesty do stínu, nalezení a pokračování dále, výhledy jsou zde opravdu krásné.
Díky.
sargantana-team
29.8.2015
Snadný nález, rychlý odlov, krásné výhledy. Když jsme keš opouštěli, už se na ni chystali další kačeři, které tímto zdravíme. TFTC!
Jindra130
28.8.2015
Díky za keš.
3majty
28.8.2015
Děkujeme za kes,jen kdyby si z toho místa nedělali lidi veřejné záchody.Jinak naproti na posezení pro odpočinek nádherný výhled na okolní krásnou krajinu.
zek77
28.8.2015
Dík za keš.
Majdulka
28.8.2015
Nalezeno bez preblemu. Vyhledy krasne. Dekuji za kes :-)
Celkem 2884 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.