Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

sharks66
30.9.2014
Odloveno při prodloužené poznávacím víkendu s přáteli. TFTC.
LUHO78
28.9.2014
Při dnešním výletě Raztoka-Pustevny-Radhošť a zpět jsme měli pár krabiček v plánu najít a tato byla mezi němi :) Opravdu, zde to nejde nenajít :) díky za kešku :)
Fx-nuclear&myška
27.9.2014
Odloveno v rámci dovolené "s Radegastem na Radhošti" :)
Ráno trochu zamlžený výhled, při cestě zpět z Radhoště už to bylo fajn.
Děkujeme
Moreme Cuile
27.9.2014
Odloveno společně s Itchy007 cestou z Rožnova do Karlovic. Díkeš :)
Hrábě
26.9.2014
Nalezena při výletu na Pustevnách a na Radhošti. díky za keš
Elivali
24.9.2014
Díkeš:)
Misakre
21.9.2014
pěkná keška...díky :)
varare
21.9.2014
Napřed jsem ji přejel,ale pak se vrátil a našel.Díky.Ta nápověda funguje skvěle.
martanicz
21.9.2014
Rychlovka cestou za verozvesty, dekujem.
semir67
20.9.2014
Výhľady sa nekonali kvôli celkom hustej hmle, škoda...
TFTC
Tonda Gabriel
19.9.2014
#1122 Behem dovolene v Beskydech. Vyjeli jsme s mimcem a kocarkem na Pustevny a vydali se na Radhost. Tuhle kes jsem vyzvedl cestou zpet. Rychla jednoducha zastavka. Diky
In: auticko
out: hopskulka
SklendaTeam
19.9.2014
Odloveno při mém výjezdu z veliké dáli do nádherných Beskyd. Nahoru jsem dorazila dost brzo ráno, takže nikde nebyla ani noha!!! :-) Aspoň jsem měla krásné Beskydy jen pro sebe a plno klidu na odlov. :-) :-) Ale že bylo super větrno, div že mě to několikrát nesejmulo z kola. :-)
Díky za keš
martinajana
18.9.2014
Nalezena . Diky
taufi
18.9.2014
# 1541 #

Díky za keš. TNLN.
Vesko6
18.9.2014
Diky za kes :)
Microsik
18.9.2014
Odloveno při narozeninovém výletu na Radhošť. Koukám do navigace a ne po kešce, takže mě Péťa musela na kešku upozronit. Nebo to bylo kvůli té Valašské hořké v krvi?
Bystrodrak CZ
18.9.2014
11.45
Loguji s menším zpožděním, měl jsem omezený přístup na net. Jeden z mála dnů, kdy v Beskydech nepršelo a byly pěkné dohlednosti, ale nahoře foukal docela studený vítr. Rychlý nález, bez problémů. Díky za keš!
MišMat
16.9.2014
Nalezeno během výletu na Pustevny a Radhošť. Díky za pohodovou kešulku! :)
J.A.L.A.Gang
16.9.2014
Nalezeno při výletu na Radhošť
Svara10
15.9.2014
Odloveno během výletu do Beskyd. Dík za keš
Celkem 2255 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.