Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

Milkub
16.4.2016
Hledání jsme měli usnadněno tím, že od keše zrovna odcházel jeden kačer. Dík za keš.
22dandy
16.4.2016
Nalezena při cestě na Radhošť s rodinou. Krásné počasí, ale siln? vítr. Dík za keš.
rgszemba
16.4.2016
Kešku jsme odlovil během výletů na Radhošť za nádherného počasí. Jediným minusem byly ty šílené davy lidí. Co ale jiného můžeme čekat od Pusteven a jejich blízkého okolí!! Krabička je ve velmi pěkném úkrytu. Dík za pěkný bod!
jonas1971
16.4.2016
V sobotu respektive v pátek večer byla funkční.V reálu v sobotu po poledni odlovena.Čest její památce!
melmek6
15.4.2016
Jedna ze zastávek dnešního výletu. TFTC
deceťáci
15.4.2016
Vyrazili jsme na prodlouzeny vikend do Beskyd.Prvni nase cesta vedla z Trojanovic na vrchol k Radegastovi.Pesky to bylo hodne narocny,Dekujeme za ukazani krasneho mista.TFtc
Klegi
12.4.2016
Diky
rostic76
12.4.2016
Díky za keš.
Lukas&Verca
8.4.2016
Českých kešek hubitelé lití,
plesnivina - fleci houbovití. Díky za keš
jarek.vrana
3.4.2016
Uloveno. Chtělo by to novou krabičku.
jrycz
3.4.2016
Nalezeno během nedělní odpolední procházky
Díkeš:-)
Judyna team
3.4.2016
Našli jsme, georobotci hledali, ale jsou ještě moc nízcí :-)
Orangeblue
3.4.2016
Rychlovka, díky :)
Katsulka
3.4.2016
Nalezeno, děkuji za keš :)
HoldaVH
3.4.2016
Díky za keš.
Gorbiti
2.4.2016
Díky. In: TB.
pan a pani NATRUC
2.4.2016
Odškrtnuto! (152) 28/03/16 12:39 Nalezeno během výletu z Trojanovic po zelené na Radhošť a zpátky přes Pustevny. Počasí super, dole zeleno, nahoře zamrzlý les. Keška provedená pěkně, jen škoda, že jsou lidi prasata a z jejího okolí si dělají skládku :( Paní NATRUC to vzala tam a zase ven hodně rychle. IN : 0
OUT: TB Reise-Donald http://coord.info/TB61JR9 Kolem protažen Gagarin http://coord.info/TB4NEYF
LAKET
28.3.2016
LAKET TFTC
Dneska jsme zakončili super víkend v Beskydach a zašli si na výlet z Pusteven na Radhošť a zpět. Po ránu jsme se zabalili a vyrazili se SuriKači, Malé Hříbě a Cerf1971 i s našimi georodinami na výlet na hřeben Beskyd, který vede přes Radhošť. Po cestě jsme se zastavili vyzvednou keš Kamenny most a pak už jsme vyrazili na Pustevny. Zaparkovali jsme geovozy a vyrazili na výlet spojený s odlovem několika kešek. První na výletu z Pusteven byla keš Zvonicka na Pustevnach. (ZV7) na místě byl klid a tak jsme zalogovali a pokračovalí dál. Další na ředě byla poměrně nová keš Pustevny 5: Vyhlidkovy altan Cyrilka. Na místě to bylo jasné ale jelikož začínal mudloprovoz, museli jsme spolu pohnout a rychle zalogovat a uklidit. Další na řadě byla keš Radegast. Z vyprávění geokolegy Cerf1971 jsme se moc těšili. SuriKaci jako hlavní lezec se vypravila ke keši a společnými silami jsme odlovili. Na místě byl klid a tak jsme zalogovali, vše uklidili na své místo a pokračovali na další keš. Tou byla keš Radegast meteorologem. Využili jsme možnost zalogovat i přes dočasný disable. Moc jsme litovali, že nějaký hovado muselo za každou cenu do keše a že jsme nemohli využít vyluštěného kódu. Vlastní krabička je v pořádku, jen jsme neměli s sebou materiál na opravu. Pak jsme pokračovali dále na Radegast 1103M - zapadni vrchol. Luštění šlo docela bez problémů a za chvíli jsme byli u keše. V poklidu jsme zalogovali a uložili keš na své místo. Další keš na řadě byla Vyhledy na MSK: 1 - Na Radhost. Keš je v pořádku a nikde nikdo po ránu nebyl a tak jsme v klidu zalogovali a vrátili vše na své místo. Pak už jsme pokračovali na Radhošť kde jsme provedli fotodokumentaci, prohlídku krásného kostelíčka a odlov jedné nedaleké keše Beskydmountains - Radhost 1129m. Odtud jsme odeslali georodiny do nedaleké občerstvovny a ještě jsme si odskočili pro keš Verozvesti / Missionaries, která mi chyběla do odlovených měsíců v roce 2004. Pak už jsme pokračovali také do občerstvovny a tak trochu se i zahřát. Po cestě zpět už jsme začali potkávat davy mudlů a tak jsme rychle spěchali ke geovozidlům na Pustevny. Před vlastním nastoupením do vozidel jsme se ještě zastavili u keše Beskydy, Jeskyne Cyrilka. Pak už jsme se rozloučili s Malé Hříbě a pokračovali se SuriKači a Cerf1971 do Rožnova pod Radhoštěm. Byli jsme totiž domluveni s Cerf1971 že se zastavíme u keše Drza kes a spolešnými silami ji pomůžeme poupravit. SuriKaci vyrazila ke keši za pomoci mého jištění a technické podpoře Cerf1971 a dali jsme vše do pořádku. Super nápad na keš. Děkujeme za super procházku, kešky a bodíky.
male hribe
28.3.2016
Dnes odloveno spolu s LAKET,SuriKaci a Cerf1971.
Tímto jim chci poděkovat za super den a pomoc při odlovech.
Díky za keš :)
SuriKaci
28.3.2016
TFTC SuriKaci
Deme se projít a cestou snad najdeme pár krabiček...............
Nicméně Děkuji za další bodík co mi přibyl. Hezká keš na místě přesně vyhrazeném pro ni......................
Nalezeno s LAKET
Celkem 2523 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.