Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

Ronča
4.2.2016
Diky, pekna skrys ale plastová krabicka rozbita
kubiknovak68
2.2.2016
Nalezeno Dík za keš
petruska.h
30.1.2016
Slunecne,ale vetrne pocasi nam ukazalo krasu Beskyd.diky
slecna.silena
30.1.2016
Nalezeno. Díky. :) Skoro jsem ji prošla, ale voko11 mě zastavil včas. :)
voko11
30.1.2016
Trošku bloudění s geokamarádkou. Zvolili jsme špatný přístup ke keši, ale nápověda dost pomohla a pak už to bylo jednoduché :-) dankeš
Ondra_Martina
29.1.2016
pohodový nález, díky:)
Pawel93
17.1.2016
Rozhodly jsme se s Lulinkou20 vyrazit na Pustevny :) kouknout na ledové sochy a při té příležitosti odlovit i pár kešuli :) celková trasa byla asi 23 km :) a odlovili jsme i jednu skoro celou sérii kesek (3 se nedali kvůli sněhu ) :( ... Počasí bylo nádherné snížek, sluníčko :) Hezké umístění keše i samotná keš díky za bodík :)
Lulinka20
17.1.2016
Taak zkouškového už plné zuby venku krásná neděle a na Pustevnách ledové sochy. Není lepší příležitost než vypnout hlavu a vyrazit do hor a přitom si odlovit pár krabiček a udělat příjemnou procházky v naší krásné přírodě.
Děkujeme za bodíky s Pawel93 :)
Geodib
15.1.2016
První den prodlouženého víkendu v Beskydech byl věnován návštěvě Pusteven a Radhoště, bo jsme chtěli konečně vidět ty slavné ledové sochy.... Viděli jsme, a to i pár sněhových, ale před stanem složené ledové bloky dávaly znát, že o tomto víkendu ještě zřejmě vznikne cosi nového, když už se ten mráz přiblížil:) Krátká vycházka k C+M, kde to opravdu foukalo, nezbytná radhošťská zelňačka a první letošní andělíčci ve sněhu:)) Chvílemi i sluníčko vykuklo, žel jinou krabku se nám vyhrabat zpod sněhu nepodařilo, takže tento jediný úlovek....jsem překvapena, je to jednoznačně nejlepší krabka msgc, kterou jsem viděla. Díky, že aspoň tady si autor dal záležet na fajné schovce.
Onka77
12.1.2016
díky
fazolek
10.1.2016
Nalezeno při návštěvě ledových soch. Díky :)
WITCH88
9.1.2016
Witch88
Broňa1060
9.1.2016
TFTC in/out: cwg MM
padlaabasta
9.1.2016
Tyfc
Geogogyna
9.1.2016
Rychlá a pohodová keš při cestě na Radhošť, děkujeme :)
Bohunka
9.1.2016
Odloveno při výšlapu na Pustevny kouknout se na ledové sochy...lidí fšude jak psů a mlha že by se dala krájet...i tak bylo prima..dík
Spiderman74
9.1.2016
Dnešní den strávený v tomto okolí jsme si společně s MargitMinie velmi užili. Škoda jen, že výhledy nebyly. Byla příliš velká mlha. I tak děkujem za pěknou kešuli :)
MargitMinie
9.1.2016
Odloveno společně se Spiderman74. Pěkná keš, díky.
trtyn
9.1.2016
10:35 #35
Dik za kes
teoretik
5.1.2016
#1677, 12:16: Dnes z výhľadu nebolo vôbec nič, celý hrebeň bol v oblakoch, tak sme si len domýšľali, čo sme mohli vidieť :-) Tftc!
Celkem 3128 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.