Moravskoslezský kraj

Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady › Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Výhledy na MSK: 1 - Na Radhošť

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 3, Velikost schránky: regular

Radhošť


Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Na samotném vrcholu je postavena poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 , která už z dálky vytváří typickou siluetu Radhoště. Pohled na vrchol je dnes rušen stožárem televizního převaděče. Za kaplí bylo 5. července 1931 instalováno sousoší Cyrila a Metoděje s křížem. Sousoší bylo postaveno u příležitosti velké pouti čítající okolo 30 000 poutníku z celé Československé republiky. Daroval je, spolu se sochou boha Radegasta umístěnou o něco dál na hřebeni, frenštátský rodák, v té době však žijící a umělecky tvořící v americkém Chicagu, Albín Polášek.

Od roku 2007 vede z Pusteven až na vrchol Naučná stezka Radegast (4km). Způsobů, jak se dostat na Radhošť je několik. Na Pustevny se dostanete buď lanovkou z Trojanovic, autobusem z Rožnova p. R. nebo z Prostřední Bečvy, ale je povolen i vjezd autem až do sedla Pusteven, kde je parkoviště za poplatek (v zimě jsou třeba řetězy). Z Pusteven pak budete pokračovat po modré turistické značce, současně s naučnou stezkou. Tato trasa je nenáročná, vhodná i pro starší a nezdatné turisty, spíše se jedná o vycházku. Díky jednoduchému přístupu je Radhošť velmi oblíbenou destinací a míří sem často i zástupy turistů. Výhledy do okolí však rozhodne stojí za to. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších výhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Na severním svahu hory je vyhlášena Národní přírodní rezervace Radhošť.

O keši:

Jak bylo již zmíněno, na Radhošť se hlavně o víkendech vydává řada turistů. Při odlovu tedy mějte toto na paměti. Pro usnadnění poradíme, že správný „vlez“ mezi stromy najdete snadno, když se postavíte zády k odpočívadlu s lavičkami. Pak už stačí jen pozorne koukat.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas"a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

mrobo
27.2.2015
Hezka skrys, i s velkou nalozi snehu si poradila. :-) Vymenen cwg
Kafe.je.super
27.2.2015
16:16 s geopřítelem mrobo při geovýletě na Radhošť. Výhled by asi byl super, kdyby bylo vidět dál než na 20metrů... Nicméně krabička velmi povedená, TFTC :)
In: kráva out: --
Zichisek
25.2.2015
TFTC
malorka
24.2.2015
Díky za keš
Ursulka
22.2.2015
Odloveno po zdlouhavem vyslapu po cervene z Roznova, opravdu zaslouzeny vyhled :)
In: tb
Out: -
Da_Duck
21.2.2015
Krásný den, jen "trochu" větrno.
Dikes za keš
Megatherium
21.2.2015
rychloodlov ve sněhu místy po kolena, výhledy parádní, jen ten vítr byl šílený
xmolik
21.2.2015
Odloveno s miláčkem během běžkování z Pusteven. Moc pěkná krabička. Diky za kešku!
fialka4
21.2.2015
Diky za prima kešku!
Avik-CZ
17.2.2015
Krásné počasí, super procházka, fajn keš... Díkeš :-)
wendy+iva
16.2.2015
No sláva, ještě, že nebyly 2 m sněhu, ale jen metr a půl a stačilo jít po stopách těch před námi:-) Díky za bodík. Dneska pohádkové počasí, azuro a předjarní teploty, i když jsme vystoupily z mlhy a pak se zas do ní musely vrátit.
Ali_G.
15.2.2015
Dnes bylo v planu 9 kesi...no tahle byla v planu osma...
Nakonec byla treti a posledni, pac v tom snehu...no co si budem povidat...v korenech stromu, strouchnively parez....jako mista dobre...ale ne, kdyz se borite po pytlika do snehu :D
Kazdopadne dekuji za kesku a krabicka uz ma jen 2 usi...
Maja_radeggCZ
14.2.2015
Výhledy parádní,počasí super.Sněhu po kule,ale keška za to stála.Díky
RaĐim
14.2.2015
-[845]-
Krásné počasí za okny nás vytáhlo na rodinný výlet na Radhošť. Opravdu to stálo za to, je tu nádherně na těch kopcoch. ;)
# Další pěkná keš na cestě. Výhledy jsou fakt pecka a ještě k tomu taková bedna! :) To se mi to šlo ke keši, když tam je už pěkná cestička... ;) Díky +FP
malpri
7.2.2015
Nalezeno prave ted!! Krasne pocasi nam zprijemnuje vyletnicky den a tato kes take. Diky
fitorida
7.2.2015
Dnes nám počasí přálo a bylo to jak v pohádce. Krásné výhledy do širého okolí. Odlovena v pohodě.
Díky za keš
lovecbob
5.2.2015
Super keska. To se to slapalo ve stopach kaceru. Diky
Littl
24.1.2015
Uspesne odloveno.
cbmiki
24.1.2015
Uspedne odloveno spolecne s Littl, Katybu a Samikuk.
Samikuk
24.1.2015
Odloveno, dzk
Celkem 2430 nálezů. Seznam všech nálezů pokladu najdete na stránce pokladu na geocaching.com.